Górnictwo Morskie

Górnictwo morskie jest niepowtarzalną szansą dla przyszłych pokoleń.

Według naukowców złoża surowców na lądzie wyczerpują się w zastraszającym tempie, co w parze z wciąż wzrastającą liczbą ludności mogłoby okazać się katastrofalne w skutkach. Na ratunek przychodzi górnictwo morskie. Według prof. dr hab. Krzysztofa Szamałeka z Państwowego Instytutu Geologicznego jest to jedyna szansa na zaspokojenie bieżących potrzeb całej cywilizacji. Obfitość w minerały kopalń morskich jest o wiele wyższa od lądowych. Co więcej, kopalnie lądowe fizycznie nie mają choćby cienia szansy wzbogacić się o  tak dużą zawartość procentową surowców, jaka figuruje w rubrykach dotyczących kopalń morskich. Z wód wydobywać można chociażby mangan, żelazo, kobalt, nikiel, miedź, cynk, złoto, czy srebro. Co więcej otwieranie kopalń morskich nie wpływają negatywnie na środowisko. Niszczenie naturalnej przestrzeni zamieszkanej przez zwierzęta i kosztowna rekultywacja terenu odchodzi do przeszłości, wraz z nadejściem technologii umożliwiającej wydobywanie złóż dna mórz i oceanów.

Co więcej, złoża pod wodą odnawiają się o wiele szybciej, niż na lądzie. Mają na to wpływ strefy aktywnych hydrotermalnych części wód, dzięki którym wypływają silnie zmineralizowane solanki. One zaś przy intensywnie zmieniających się warunkach powodują wytrącanie się siarczków. Tym sposobem złoża odnawiają się w ekspresowym tempie. Mowa tu o tygodniach, czy miesiącach, co w perspektywie milionów lat powstawania złoża na lądzie okazuje się błyskawiczne.

Nie trudno zauważyć korzyści płynące z eksploatowaniem kopalń morskich. Prócz sfery finansowej, ta metoda wydobywania surowców jest niezwykle ekologiczna. Ponadto wciąż niewiele przedsiębiorstw zajmuje się tego typu działalnością, co sprawia, że jest ona nieporównywalnie intratna.

Górnictwo morskie – oferta Eversub.

Robotyka wodna jest bardzo szerokim pojęciem. Jedną z jej gałęzi, którą się zajmujemy, jest górnictwo morskie. Wykonujemy usługi inspekcji platform wiertniczych, wszelkich podwodnych instalacji oraz odwiertów. Ponadto oferujemy bieżące monitorowanie procesu wierceń, zadbanie o zachowanie prawidłowych procedur badania dna pod planowane miejsce oraz wsparcie pracy płetwonurków. Działamy na obiektach hydrotechnicznych, wodach śródlądowych oraz na pełnym morzu. Nasza wykwalifikowana kadra posiada wszystkie wymagane uprawnienia, przez co zapewnia najwyższą jakość wykonywanych usług, dostępnych dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm w połączeniu z najniższą na rynku ceną sprawia, że zaufało nam już setki instytucji, firm, oraz osób prywatnych na całym świecie. Jesteśmy w stanie sprostać z każdym zleceniem, a sprzęt transportujemy w dowolne miejsce na globie, również helikopterem.

Dlaczego my?

Jesteśmy prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które z dbałością o najmniejszy szczegół wykonuje usługi dla swoich klientów. Stosujemy najnowocześniejsze technologie, które bez ustanku ulepszamy. Nasza technika pracy pozwala klientowi zaoszczędzić czas, oraz pieniądze maksymalizując jednocześnie efektywność wykonywanych działań. Profesjonalizm jest naszą domeną i to dzięki niemu możemy poszczycić się tak dużym zainteresowaniem klientów.

W 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z SUBSEA UK, Linden Photonics oraz z Marine Technology Society dzięki czemu mamy możliwość stosowania najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Na bieżąco pozyskujemy niezbędną wiedzę oraz najnowocześniejszą technologię, aby mieć możliwość wykonania każdego, nawet najtrudniejszego zlecenia. Oferujemy klientom możliwość oglądania w czasie rzeczywistym wykonywanych prac za pomocą transmisji na żywo materiałów video, a każdy zakończony projekt jest stosownie obarczany dokumentacją oraz raportami.

Ponadto jesteśmy pionierami na światowym rynku usług związanych z robotyką podwodną. Przemawia za tym chociażby fakt, że niewiele konkurencyjnych przedsiębiorstw oferuje swoim klientom realizacje pracy na głębokości tysiąca metrów pod powierzchnią wody. Dla nas jednak jest to wciąż zbyt mało, więc bezustannie pracujemy nad zwiększeniem możliwej głębokości prac górnictwa morskiego.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu z Eversub telefonicznego lub mailowego.