Inspekcja Instalacji Podwodnych

Profesjonalna inspekcja instalacji podwodnych różnego typu

Instalacje podwodne różnego typu, prowadzone najczęściej na dnie lub ścianach zróżnicowanych zbiorników wodnych wymagają okresowych przeglądów i weryfikacji stanu techniczno-wizualnego. Od takich inspekcji instalacji podwodnych może zależeć nie tylko dalsze ich użytkowanie czy konieczność przeprowadzenia napraw i konserwacji, ale również stopień bezpieczeństwa podległych urządzeń, mechanizmów, obiektów. Profesjonalna inspekcja instalacji podwodnych przeprowadzana przez sprzęt i pracowników firmy EVERSUB odpowie na zapotrzebowania większości właścicieli czy osób zarządzających.

Inspekcja instalacji podwodnych w wodach stojących

Instalacje w różnego typu zbiornikach wodnych, w tym zbiornikach hydrotechnicznych mogą być kluczowe dla pełnionych przez nie funkcji. System zaworów i śluz, turbiny, przewody wodne, powietrzne czy elektryczne, rury przesyłowe — każdy z tych elementów jest narażony na degradację czy uszkodzenie, które w początkowym stadium będzie ciężkie do zdiagnozowania. Skuteczna inspekcja instalacji podwodnych z użyciem zdalnie sterowanych maszyn wyposażonych w zaawansowane kamery, albo też urządzeń hydroakustycznych pozwoli na wyłapanie problemów, dokładne zlokalizowanie i umożliwienie późniejszego usunięcia.

Jak wygląda inspekcja instalacji na dnie rzeki?

Także ciągi wodne takie jak rzeki często posiadają prowadzoną po dnie instalację różnego typu, najczęściej przesyłową. Wykonanie jej inspekcji dodatkowo utrudnione jest zwykle zmiennym nurtem oraz możliwością częściowego zasłonięcia przez muł czy zanieczyszczenia. Te same czynniki mają wpływ na potencjalne uszkodzenia, dlatego okresowa inspekcja instalacji podwodnych może okazać się niezwykle istotna. Zdalnie sterowane roboty mają za zadanie na przekazywanym na żywo obrazie zweryfikować stan instalacji. Obraz dostępny jest dzięki zaawansowanej technologii również w formie trójwymiarowej.

Dno morza i inspekcje robotyczne instalacji

Niezwykle istotne instalacje podwodne wykonywane są również na dnie morza. Okresowa inspekcja instalacji podwodnych konstrukcji farm wiatrowych, różnego typu platform, czy ciągów przesyłowych to bardzo ważne działania mogące zapobiec awariom czy wypadkom. Przewody sterujące, doprowadzające lub odprowadzające mają kluczowe znaczenie dla wielu mechanizmów. Morze ze względu na utrudniony dostęp stanowi spore wyzwanie dla działań takich jak inspekcja instalacji podwodnych, jednak możliwość dotarcia w każde miejsce dzięki łodziom oraz helikopterowi pozwala na szerokie stosowanie usług robotycznych w przeprowadzaniu weryfikacji stanu instalacji.

Całościowa weryfikacja instalacji podwodnych — monitoring i raportowanie

Bez względu na rodzaj zbiornika wodnego, w jakim znajdują się podwodne instalacje, ich weryfikacja może być utrudniona dla nurka. Jest to kwestia nie tylko warunków, ale również przestrzeni, jaką należy sprawdzić. Dzięki zdalnie sterowanym robotom wyposażonym w dokładną kamerę o wysokiej czułości proces określany jako inspekcja instalacji podwodnych może być obserwowany na żywo przez zleceniodawcę. Pozwala to na dodatkowe zwrócenie uwagi na najważniejsze aspekty prowadzonych prac. Urządzenia hydroakustyczne uzupełniają obraz z kamery, dzięki czemu inspekcja instalacji podwodnych jest pełna i bogata w szczegóły. Prace podwodne kończy szczegółowy raport przedstawiany zleceniodawcy, będący jednocześnie potwierdzeniem wykonania pracy.

Szeroki zasięg i zróżnicowana oferta Eversub

Wysokiej jakości szczegółowa inspekcja instalacji podwodnych jest usługą wykonywaną przez firmę na całym świecie. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi oraz odpowiednim pozwoleniom możemy wykonywać pracę na głębokości w niemalże każdym punkcie globu. Profesjonalny sprzęt, wysokie kwalifikacje i doświadczenie pozwalają na zaoferowanie szerokiego asortymentu usług. Nasze zaawansowane technologicznie roboty mogą osiągać duże głębokości, dostać się do miejsc ciężko dostępnych. Ich zastosowanie nie tylko do inspekcji instalacji podwodnych, ale również monitorowania stanu ekosystemów czy różnego typu budowli hydrotechnicznych czyni naszą ofertę bogatą i zróżnicowaną. Zapraszamy do kontaktu.