Podwodna Inspekcja Mostów

Mosty są niezwykle skomplikowanymi konstrukcjami – dość powiedzieć, że ich budowa wymaga nie tylko odpowiedniej wysokości, ale cechują się przede wszystkim dosyć niecodzienną podstawą, bo taką, która znajduje się pod powierzchnia wody. W związku z tym inspekcje mostów należy przeprowadzać zarówno z poziomu ponad powierzchnią wody, jak i poniżej. Inspekcje mostów w pierwszym przypadku są prowadzone za pomocą rozmaitych metod, również z użyciem maszyn latających. Natomiast inspekcje mostów w przypadku drugim, z powodzeniem mogą zostać przeprowadzone z pomocą zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych ROV. Jest to nie tylko stosunkowo szybkie i zdecydowanie efektywne, ale również niweluje potrzebę mobilizacji płetwonurków.

Kompleksowa inspekcja mostów pod wodą

Inspekcja podwodna mostów pozwala na wykrycie nieprawidłowości w stanie podpór, występowania podmyć, nagromadzenia materiału dennego lub podwodnych obiektów wpływających na bezpieczeństwo. Inspekcja podwodna mostu pozwala także sprawdzić stan łączeń konstrukcyjnych, czy innych istotnych dla wytrzymałości przeprawy elementów.

Inspekcje mostów w trudnych warunkach

Użycie technologii Eversub pozwala na przeprowadzenie inspekcji w warunkach ograniczonej widoczności i silnego nurtu wody. Dokonujemy inspekcji wizualnej przy pomocy zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego ROV oraz wysokiej częstotliwości sonaru. Wykonujemy również badania nieinwazyjne metalowych elementów podwodnych konstrukcji. To wszystko powoduje, że inspekcja mostów może zostać przeprowadzona całkowicie profesjonalnie, dostarczając wszelkich wymaganych przy kontroli danych, a jednocześnie bezpiecznie – zdając się na działanie pojazdów kierowanych zdalnie i nie narażając nikogo o dowolnej porze dnia.

 


podwodna inspekcja mostów