Inspekcja Podwodna Tam i Śluz

Właściciele tam, być może bardziej niż ktokolwiek w branży wodnej, rozumieją kluczowe znaczenie regularnych kontroli tam. Na całym świecie rośnie obawa o bezpieczeństwo tam. Powstaje mniej nowych tam, a wiele istniejących starzeje się i zaczyna wykazywać oznaki zużycia.
Inspekcje zapór mogą obejmować wiele obszarów, ale najtrudniejsze do przeprowadzenia są te, które muszą skupić się na zanurzonej powierzchni zapory. Kontrole podwodne są nie tylko kluczowe dla sprawdzenia istniejących powierzchni tam pod kątem pęknięć i oznak starzenia, ale są również wymagane podczas budowy nowych tam.

Inspekcja budowli hydrotechnicznych przy pomocy nurka, czy robota podwodnego?

Obecnie wymagania bezpieczeństwa dotyczące nurkowania określają, że aby wykonać każde prace nurkowe, musi być kierownik prac podwodnych oraz dwóch nurków. Utrzymanie zespołu nurkowego jest bardzo drogie i naraża na utratę życia ludzi. Ograniczeniem dla nurków jest także głębokość i czas przebywania pod wodą.

Pojazd podwodny ROV Eversub szczególnie jest pożądany tam, gdzie gdzie głębokości są większe i mogą stanowić zagrożenie dla nurków. Pojazd zasilany z powierzchni posiada nieograniczony czas pracy pod wodą. Jest wystarczająco mały, aby transportować go do miejsc nurkowych i nie wymaga dużego zespołu do działania.